Ультразвукове дослідження нирок
Ультразвукове дослідження нирок на сьогоднішній день є найбільш безпечним і ефективним засобом діагностики.
Нирки розташовуються в поперекової області, по обидва боки від хребта. Права нирка лежить трохи нижче лівої. Нирки мають бобовидную форму, знаходяться ворота нирки, через які проходять судини, нерви і сечовід.
Основні функції нирок складаються:
- в регуляції водно-сольового балансу організму (підтримання необхідних концентрацій солей і об’єму рідини в організмі);
- в виведення непотрібних і шкідливих (токсичних) речовин з організму;
- в регуляції артеріального тиску.
Нирки багаторазово протягом доби активно прокачують через себе всю людську кров (за 1 хвилину – приблизно 1 літр). Вони вибирають з неї всілякі продукти розпаду, токсини і шлаки, мертвих і не зовсім мікробів, а потім разом з плазмою крові направляють цей склад по сечоводу далі, до нашого сечового міхура, звідки вони, в свою чергу, виводяться, відомим нам способом. Вже потрапивши в сечоводи, на щастя, токсини і інфекція, а також продукти розпаду не мають можливості потрапити назад в нирки: їм заважає клапан, який відкривається виключно в одну сторону.
За добу через нирки людини проходить більше 200 л. крові, і з забрудненої і мікробної вона перетворюється в чисту і здатну знову і знову омивати кожну клітину нашого організму.
УЗД нирок дозволяє
УЗД нирок допомагає оцінити їх розташування, контури, форму і розміри, а також структуру паренхіми, наявність певних додаткових утворень, стан збірних порожнин і так далі. За допомогою УЗД нирок можна виявити:
- патологічні стани нирок, зокрема, аномалії кількості нирок (подвоєння або відсутність);
- аномалії зрощення, структури;
- аномалії положення нирок (обидві нирки розташовуються на одній стороні, або опущені);
- ознаки запалення;
- сечокам’яну хворобу;
- пухлини (як доброякісні, так і злоякісні).
Варто відзначити безпеку, доступність і надійність такого методу діагностики сечовидільної системи, як УЗД нирок, підготовка при цьому також не потрібно – намагайтеся просто обмежувати себе в рідині (не слід пити більше 100 мл), а також не рекомендується приймати сечогінні препарати. У тих випадках, коли спостерігаються ознаки метеоризму, слід деякий час перед УЗД дотримуватися дієти, обмежуючи себе в таких продуктах, як свіже молоко, хліб, грубоволокниста клітковина.