Холтер моніторування ЕКГ полягає в вимірах електрокардіограми, які проводяться протягом доби за умов звичайної активності пацієнта. Це неінвазивний, високоінформативний метод, який за допомогою спеціальних кардіореєстраторів фіксує порушення в роботі серця (навіть якщо вони трапляються дуже рідко) та інформацію щодо характеристик серцевих скорочень при повсякденних навантаженнях.
Метод Холтер моніторування ЕКГ широко застосовується як у стаціонарних, так і в амбулаторних умовах для діагностики ішемічної хвороби серця (ІХС), порушень ритму та провідності серця, а також оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань.
Відносно рекомендацій для проведення Холтер ЕКГ, як правило, лікар надає пацієнту інструкції щодо попередньої підготовки до процедури. Наприклад, необхідно забезпечити надійне приєднання електродів, не приймати душ або ванну та не допускати попадання на прилад прямих сонячних променів.
Коли необхідне холтер-моніторування серця?
В наш час зі швидким ритмом життя, стресами, шкідливими звичками, незбалансованим харчуванням вплив на здоров’я особливо помітний. Навіть молоді люди зараз мають скарги на погане самопочуття, а особливо на роботу серця, що проявляються в задишках, порушеннях серцевого ритму, болях в грудях. Як відомо 80% інфарктів різного ступеня можна попередити, пройшовши медичне обстеження, а в даному випадку перевірку на Холтер ЕКГ.
Холтер ЕКГ допомагає виявити порушення ритму, ішемію міокарда, а також контролювати ефективність лікування. Холтер-моніторування зазвичай призначається на 24 години, протягом яких пацієнт носить портативний пристрій (холтер), який записує всі дані на вбудовану пам’ять. Потім лікар аналізує інформацію та робить висновки про стан серця.
Холтер-моніторування необхідне, якщо у вас є такі симптоми або захворювання:
- болі в серці та за грудиною;
- порушення ритму серця;
- скачки тиску;
- задишка;
- метеозалежність;
- запаморочення та втрата свідомості;
- підозра на стенокардію;
- сонливість вдень, ранкова слабкість;
- відчуття, що серце «завмирає»;
- ГКМП (гострий коронарний метаболічний процес);
- перенесений ІМ (інфаркт міокарда), ускладнений СН (серцевою недостатністю) або порушенням ритму;
- синдром подовженого інтервалу Q–T.
Якщо у вас є показання до холтер-моніторування, вам слід звернутися до кардіолога та обговорити з ним можливості та переваги цього методу.
❗️Попередній запис обовʼязково ❗️
💚 Ваше здоров’я – це наша турбота 💚
Для запису звертайтеся за номерами👇
📞 099 355 30 90
📞 067 354 30 90