Діагностика серця кардіовізором
Кардіовізор – новий прилад, і однойменна оригінальна технологія вимірювання електричних мікроальтернацій сигналу ЕКГ. Мікроальтернації ЕКГ у багатьох клінічних випадках є ефективними предикторами, тобто провісниками прихованих патологічних змін міокарда, які неможливо виявити.
Прилад, успішно зарекомендував себе в діагностиці серцево-судинних захворювань. Використовується лікарями Росії, України і Європейського Союзу.
В даний час це поки що досить рідкісне дослідження, що дозволяє не тільки «побачити» наявні порушення в роботі серця (достовірність понад 80%), але і передбачити їх можливу появу в майбутньому.
Портрет серця, намальований кардіовізором , показує і лікарю і пацієнту проблемні області серця. Інформативність кардіовізора дуже висока, особливо коли мова йде про виявлення ішемічної хвороби серця, передінфарктних станів, уточнення причин аритмії, різних кардіоміопатій і т.п.
Дана методика забезпечує швидке і точне визначення стану серця:
- норма,
- прикордонний стан,
- невиражена патологія,
- виражена патологія.
Одночасно лікар отримує наочну інформацію про вираженості і локалізації осередку змін на тривимірному портреті серця, про ступінь небезпеки стану, а також про найбільш ймовірному виді патології.
За допомогою кольору кардіовізор вказує про серцеві недуги і метаболічні порушення. Наприклад, у людини яка перенесла інфаркт, серце на портреті буквально палає, розжарившись до червоного.
Головним результатом високої чутливості приладу є те, що забезпечується виявлення стійких негативних змін на ранніх стадіях захворювань, задовго до того, як вони будуть виявлені іншими інструментальними дослідженнями або виявляться суб’єктивно.
Чим відрізняється це дослідження від відомої нам електрокардіограми?
Кардіовізор – це представник нового покоління автоматичних мікропроцесорних аналізаторів, призначених для реєстрації і аналізу мікроскопічних коливань сигналу електрокардіограми, званих мікроальтернаціями ЕКГ. З його допомогою можна побачити те, що не можна прочитати за результатами ЕКГ.
Дисперсійне картування серця може показати гіпоксію міокарда, але це може бути і прихованою формою ішемії (кисневого голодування), коли хворий ще не звертається до лікаря, а лікування йому вже необхідно. Це може бути навіть після перенесеного на ногах інфаркту міокарда, можуть бути вікові деградації серця і інші серйозні порушення.
Портрет серця являє собою моментальний знімок, оскільки дослідження здійснюється практично миттєво – протягом 30 -60 секунд. Що відбуваються в ці секунди – реєструються комп’ютером. На екрані ми бачимо і аорту, і передсердя, праве, ліве, шлуночки, шлуночкову перегородку, верхівку серця, синусовий вузол. Нормально працююче серце екран відображає в зеленому кольорі. Найменші зміни показані в рожевому, істотні – в червоному кольорі. Полум’яне серце свідчить про інфаркт. Подальша ангіографія підтверджує, що на цих ділянках є коронарна недостатність.
Кардіовізор дозволяє побачити і патологію некоронарного характеру. Наприклад, цукровий діабет та інші метаболічні зміни.
Кардіовізор дозволяє паралельно знімати ЕКГ:
Стандартні двополюсні відведення за Ейнтховеном. I відведення, II відведення, III відведення.
Посилені відведення від кінцівок по Гольдбергеру. aVR, aVL, aVF.
Інформативність кардіовізора збільшується при використанні його в функціональних пробах і пробах з фізичним навантаженням .
У нашому діагностичному центрі проводиться Проба з фізичним навантаженням – Проба Майстра.
Як проводиться обстеження кардіовізор:
На руки і ноги поміщають спеціальні електроди у вигляді затискачів. Шкіру попередньо обробляють фізіологічним розчином або звичайним гелем.
Потім включається кардіовізор, який знімає електричні імпульси серця і обробляє їх програмно. Реєструє ЕКГ спокою в положенні сидячи або лежачи протягом 30 або 60 секунд з 4-х електродів, накладених на кінцівки (відведення I-aVF). Далі проводиться автоматичне виділення і аналіз низькоамплітудних коливань ЕКГ – сигналу в послідовних скороченнях серця, т.зв. аналіз мікроальтернацій. Це принципово відрізняється від стандартного контурного аналізу ЕКГ.
Показання для обстеження на кардіовізорі:
- Пацієнти в будь-якому віці;
- Нейро-циркуляторная дистонія (НЦД);
- Вегето-судинна дистонія (ВСД);
- Порушення серцевого ритму;
- Ішемічна хвороба серця (ІХС);
- Гіпертонічна хвороба, симптоматична гіпертензія;
- Постінфарктний кардіосклероз;
- Кардіоміопатия, пороки;
- Ендокринологічні захворювання;
- Депресивні стани (стрес, психоемоційне перенапруження).
Переваги апаратуа Кардіовізор – 06С:
- Дозволяє за невеликий відрізок часу визначити патології серця, особливо пов’язані з ішемічною хворобою та аритмією серця.
- Застосовується у всіх видах медицини: кардіології, військовій медицині, медицині катастроф, спортивній, авіаційній, космічній та профілактичній медицині.
- Дозволяє визначити кардіологічні патології на ранніх етапах розвитку, що істотно знижує ризик розвитку хвороб.
Головним результатом високої чутливості приладу кардіовізор є те, що забезпечується виявлення стійких негативних змін на ранніх стадіях захворювань, задовго до того, як вони будуть виявлені іншими інструментальними дослідженнями або виявляться суб’єктивно. Кардіовізор орієнтований не на діагностування виду патології, а на раннє виявлення електрофізіологічних змін, що ведуть до того чи іншого відхилення від норми або розвитку патології.
Кому потрібно контролювати стан серця на кардіовізорі?
Здоровим людям відслідковувати стан серця, виявляючи фактори ризику в харчуванні, звичках або способі життя.
Якщо людина перенесла інфаркт, то необхідно постійно контролювати стан свого серця. Кардіовізор наочно відображає динаміку зміни стану серця. Якщо після інфаркту протягом певного часу спостерігається негативний тренд в стані серця, то необхідно відразу звернутися до лікаря, щоб лікар зробив повну діагностику серця і призначив лікування. Це дозволить не допустити повторного інфаркту.
Якщо людина перенесла операцію на серці, то дуже бажано, щоб лікар контролював стан Вашого серця після операції або хоча б під час післяопераційного відновлення.
Спортсменам і людям, які за родом своєї діяльності переносять постійні понаднавантаження, необхідний регулярний моніторинг свого серця. Відомі численні загибелі спортсменів від серцевого нападу під час змагань і тренувань. Використання даного рішення дозволить істотно знизити ймовірність серцевого нападу у спортсмена.
Людям, які мають хвороби серця і отримують медикаментозне лікування, кардіовізор дозволить контролювати стан серця під час цього лікування і по динаміці побачити ефективність або неефективність проведеного лікування.
Прилад кардіовізор-06С не ставить діагноз, тому його некоректно порівнювати з госпітальними приладами і тестами, призначеними для діагностики. Однак, даний прилад істотно перевершує існуючі прилади й тести для скринінгових обстежень за достовірності і оперативності виявлення патології. Цей прилад за час 30 – 60 сек здатний виявити багато патологій на доклінічній стадії з чутливістю до поділу станів норма/патологія не менше 95%. Крім того, це єдиний прилад, що дозволяє неінвазивно і швидко здійснювати високочутливий контроль самих ранніх функціональних змін, а також виявляти ішемічні зміни міокарда з чутливістю не менше 80%.