Властивості і дії компонентів антигельмінтної програми
Піжма
Надає протиглистове (проти аскарид і гостриків), протилямбліозноу, жовчогінну, спазмолітичну і в’яжучу дії. Вона підвищує кислотність шлункового соку, покращує апетит, травлення їжі, позитивно впливає на обмінні функції печінки, має бактерицидну і бактеріостатичну дії. Як жовчогінний засіб використовується при холециститах, холангітах, жовчнокам’яній хворобі, при млявому травленні, метеоризмі і ентероколітах. Флавоноїди квіток пижма – це потужні фітонциди, що знищують круглих гельмінтів і ряд гноєтворних мікроорганізмів, ці речовини мають виражений протизапальний і спазмолітичний ефект.
Полинь
Рефлекторно стимулює функцію залоз шлунково-кишкового тракту, посилює жовчовиділення і значно покращує травлення. Полинь (трава, квітки) – надає антигельмиітнц, жовчогінну і м’яку проносну дію. Використовують в якості противоглистного засобу при кишкових паразитах. З давніх-давен застосовують для боротьби з аскаридозом і анкілостомозом. Капіллін, що міститься в полину, володіє протигрибковою властивістю і ефективний при захворюваннях, викликаних патогенними грибками. Активні речовини екстракту полині мають крововідновну, жарознижуючу, ранозагоювальну і загальнозміцнюючу дію, мають здатність активувати імунітет.
Чебрець
Сильний натуральний болезаспокійливий засіб. Чебрець має бактерицидну дію на коккову флору і активний відносно патогенних грибів, стрічкових глистів та власоглава.
Звіробій
Містить різноманітні біологічно активні сполуки і володіє багатосторонніми фармакологічними властивостями. Найбільш активними сполуками є флавоноїди, які надають протизапальну, дезинфікуючу, жовчогінну, спазмолітичну дії на гладку мускулатуру жовчних проток, кишечника, кровоносних судин і сечоводу, флавоноїди звіробою купіруют спазми товстої і тонкої кишок, відновлюють нормальну перистальтику, покращуючи тим самим травну здатність шлунково-кишкового тракту. Відзначено високу антисептичну активність екстракту звіробою щодо золотистого стафілокока і інших бактерій. Він корисний у лікуванні легких форм депресії, астенії, астено-невротичного і іпохондричного синдромів.
М’ята перцева
Її екстракт має заспокійливу, спазматичну, жовчогінну, антисептичну і болезаспокійливу дію, а також надає рефлекторний коронаророзширювальну дію. Лікарські форми з листя м’яти підсилюють секрецію травних залоз і покращують апетит.
Спориш
Надає антитоксичну дію, а також впливає на функцію шлунково-кишкового тракту завдяки наявності дубильних речовин, що володіють антимікробними, протизапальними і в’яжучими властивостями. Регулює роботу підшлункової залози, нормалізує кислотність шлункового соку, має спазмолітичну, легку проносну, жовчогінну, антитоксичну дію і зменшує запальні явища слизової шлунково-кишкового тракту. В результаті цього поліпшуються процеси травлення і апетит.
Береза (листя)
Згубно діє на гельмінти, трихомонади і лямблії, має антисептичні, протигрибкові і жовчогінні властивості.
Волоський горіх
Володіє протиглисними, бактерицидними і проносними властивостями. Одним з активних інгредієнтів, що міститься в волоському горісі, є юглон. Юглон має широкий спектр антимікробних активностей по відношенню як до грампозитивних, так і грамнегативних мікроорганізмів, дріжджових грибків, найпростіших. Юглон пригнічує активність фосфатидилинозитол – 3 киназу і протеїн С, що призводить до пошкодження паразитів, бактерій, ракових клітин, при цьому відсутній токсичний ефект.
Репійничок (трава)
Володіє протиглистовою і послаблюючоу властивістю, має пригнічуючу дію на вірус герпесу і розвиток золотистого стафілокока і α – гемолітичного стрептокока.
Часник (цибулини)
Є ефективним засобом від кишкових паразитів (глистів) і інфекційних хвороб, володіє протигрибковими і антибактеріальними властивістями, згубно впливає на патогенні і умовно-патогенні бактерії.
Гарбуз (насіння)
Застосовується в якості антигельмінтного засобу. Найбільш ефективні насіння гарбуза по відношенню до різних стрічкових глистів, солітерів. Крім того, вони мають жовчогінну і проносну дію, що також сприяє виведенню паразитів з кишечника.
Крушина (кора)
Володіє проносними і бактерицидними властивостями, розслаблює гладку мускулатуру кишечника, усуває спазми.
Гвоздика
Має знеболюючу, ранозагоювальну, антисептичну, бактерицидну, спазмолітичну дію, вона незамінна для відновлення сил після нервової та фізичної перевтоми. Екстракт гвоздики ефективний при гельмінтозах, метеоризмі, кишкових кольках, коліті.
Імбир
Екстракт імбиру має адаптогенну, седативну, снодійну, спазмолітичну, протизапальну і аналгетичну дію, підвищує імунітет, використовується при лікуванні гельмінтозів.