Діагностика гельмінтози
В діагностичному центрі “Медіс” проводиться діагностика хронічних паразитарних інфекцій.
Гельмінтози це хронічні хвороби, при яких до процесу залучаються всі органи і системи, вони викликаються паразитичними черв’яками – гельмінтами.
Гельмінтози – відносяться до найбільш широко поширених захворювань людини. В організмі можуть одночасно паразитувати декілька видів гельмінтів. Найбільше число їх зустрічається в різних відділах кишечник: аскариди, волосоголовки, гострики, анкілостоми, лентеци, ціп’яки і т.д. У жовчних ходах печінки живуть трематоди: фасциола, опісторхіс, в легенях – парагонімус і личинки деяких нематод в період міграції. Личинки цестод паразитують в різних органах і тканинах: в печінці, легенях, кістках, оці, в лімфатичній системи живуть філярії.
Гельмінтози людини викликають приблизно 200 видів паразитів. В організмі можуть одночасно паразитувати декілька видів гельмінтів.
Клінічна картина гострої фази:
Гостра або рання фаза інвазії часто протікає без видимих клінічних симптомів. У тих випадках, коли хвороба проявляється з вираженими клінічними симптомами, прояв перших ознак спостерігається зазвичай через 1 – 2 тижні після зараження, в окремих випадках вже через 2-3 доби. Подібність симптомів в гострій фазі схоже з проявами інфекційних захворювань, що породжує помилки в діагностиці.
- гарячкова реакція, від декількох днів до 1-2 місяців;
- легеневий синдром: катаральні явища, бронхіт, трахеїт, симуляція пневмонії, задишка, астматичний компонент, болі в грудній клітці;
- кровохаркання, еозинофільний плеврит;
- набряки – набряк Квінке;
- абдомінальний синдром: рідкий стілець – з патологічними домішками;
- алергічні міокардити;
- збільшення печінки, рідше селезінки;
- системна лімфаденопатія;
- виражена еозинофілія та ін.;
- алергічні прояви на шкірі: себорея волосистої частини голови, висипання у вигляді кропивниці, папульозні і пустульозні
- загострення хронічних системних дерматозів.
Клінічна картина хронічної стадії
Клінічна картина хронічної стадії розвивається після дозрівання паразита і визначається видом паразита і його тропністю до внутрішніх органів людини. Як правило, спостерігається астено-невротичний і вегетосудинний синдром, диспептичний, больовий. Нерідко страждає серцево – судинна система, уражаються органи кровотворення, загострюються хронічні процеси. Тривалість хронічної фази гельмінтозів від декількох тижнів до багатьох років.
Основні симптоми присутності паразитів в організмі
- свербіж в області заднього проходу;
- слинотеча уві сні і вранці;
- скрегіт зубів уві сні;
- порушення сну;
- нудота вранці, особливо під час чищення зубів;
- часті розлади шлунка і кишечника (нестійкі випорожнення, здуття живота);
- депресивні стани;
- порушення обміну речовин;
- часто мінлива вага;
- зниження маси тіла при хорошому апетиті;
- слабкість, млявість, сонливість;
- сильне відчуття голоду;
- характерні зміни в аналізі крові;
- біль в суглобах і м’язах;
- стан хронічної втоми;
- порушення роботи імунної системи;
- алергії;
- анемія;
- підвищена чутливість до перепадів погоди;
- лущення шкіри на пальцях рук і ніг;
- алергічні висипання на шкірі і віках;
- бородавки та інше;
- хронічні захворювання;
- різні запалення.
Діагноз інвазії гельмінтами грунтується на аналізі комплексу епідеміологічних та клініко-лабораторних даних і вимагає підтвердження методами специфічної діагностики – паразитологічними та імунологічними.
- Аналіз калу використовується в першу чергу при найпоширеніших видах гельмінтозів. Макроскопічні дослідження частіше застосовується при виявленні аскарид і гостриків.
- Кров на мікрофілярії (визначення в крові специфічних антитіл проти деяких видів гельмінтів)
- УЗД, фіброгастродуоденоскопія (ФГДС), рентгенографія.
Лікувальні заходи при глистових інвазіях різноманітні, як різноманітні і самі представники різних підкласів по місцю проживання в організмі людини. На жаль, гельмінти надають досить потужний вплив на імунну систему, а відповідь її при цьому слабка і нестійка, тому на сьогоднішній день немає методів імунопрофілактики гельмінтозів.
Міри профілактики глистів
- всім членам сім’ї важливо дотримуватися правил особистої гігієни (мити руки з милом після вулиці і відвідування туалету);
- намагатися не допускати близького контакту особистих речей з домашніми тваринами;
- при наявності домашніх тварин, доцільно періодично проводити вдома вологе прибирання, мити з милом іграшки, особливо принесені з прогулянки в будинок, пилососити килими, м’які меблі і м’які іграшки;
- не вживати немиті овочі та фрукти, недостатньо термічно оброблені м’ясо і рибу, сиру воду з природних водойм.
В нашому діагностичному центрі проводиться лікування поширених гельмінтозів комбінованими методами: традиційними і нетрадиційними.
ДОБРОГО ВАМ ВСІМ ЗДОРОВ’Я.